Bullet journal.

Friday, March 11, 2016


Mulle hirmsasti meeldib asju ning sealhulgas ka oma elu planeerida. See muudab mind mitmeid kordi produktiivsemaks ja kuidagi kõigega rahulolevamaks. Ilmselt hakkas see võimsamalt pihta siis, kui ühel hetkel end kahe kooliga ühel ajal tegelemast leidsin ning hästi ritta seatud päevakava kõigega toime tulemisel ääretult olulise tähtsuse omandas. Nüüd, mil koolidega juba mõnda aega lõpparve on tehtud ja elurütm ka pisut vaiksem, pole taolist planeerimist enam suure kella külge seadnud. Tihtipeale olen päeva jooksul tegemist vajavad asjad hommikul kiiruga esimese paberilipaka peale kirja pannud. Ja mulle nii meeldib see tunne, kui päeva lõpus igal ettenähtud tegevusele kriips peale on tõmmatud. Täis selgitamatut rahulolu nii iseenda kui eluga. Isegi kui eelpool mainitud tegevuste hulka kuulub vaid tubade koristamine, küünte lakkimine (jah, see võib olla igavene nuhtlus!) või mõne eelnevalt planeeritud blogiposti kirjutamine. Sest sedasi saan ma need asjad päriselt ka tehtud.

I really like planning my daily things and writing down my goals for the long run. It somehow turns me into this organised, productive and satisfied human being. It all probably started when I was still juggling between two school and when a well-managed and also followed daily routine was more than crucial. Now when I am long done with that and my life rhythm is far from hectic, I haven't put such kind of planning onto my agenda. Nowadays I mostly just jot down the things needed to be done in a day on a random piece of paper and that is about it. But I truly enjoy the feeling of my list being totally crossed out at the end of the day. It is just filled with this undefined satisfaction with myself and life in general. And even though that list I mentioned might just consist of cleaning the rooms, painting my nails (yes, it can be a pain in the butt!) or writing a previously planned blog post. Because that makes me actually do these things...

---

Kuna viimasel ajal on igapäevane kava pisut rappa jooksnud ning kõik juhtub suures osas tunde järgi, olen sellisest korralikumast planeerimisest puudust tundnud. Lihtne on ju sedasi tänaseid tegevusi suurest laiskusest tingituna homse varna lükata. Proovisin küll asju kirjutada väljaprinditavatele kalendrilehtedele ning nädalastele to-do listidele, aga peale esialgset vasikavaimustust jäid need lehekesed lihtsalt kapiäärele tolmu koguma. Olen vist ikka jätkuvalt seda kalendermärkmiku usku, sest varasemalt on see minu puhul kõige paremini toiminud. Kõik kuidagi loksub mu peas paika, kui asjad paberile ise kirja panen. Otsustasingi selleks puhuks endale uue Moleskin'i märkmiku tellida, et sinna kõik enda jaoks olulised tegevused kirja panna ja oma aega asjalikumalt kasutada.

As my life has been rather off the tracks lately and most of my daily things happen according to my own inner feeling, I have started to miss such planning. I tried to write some things down onto those printable calendars and to-do lists, but when the first excitement faded, those sheets were just left to collect dust on the corner of the desk. I still seem to be a true believer in calendar journals, as it just seems to work the best for me. It all somehow falls into place, when I write it down and have a clear view of all the things needed to be done. That is why I decided to once again order myself my beloved Moleskin journal and simply get started. 


---

Ükspäev komistasin Pinterestis aga huvitava idee otsa, mida mõtlesin ka oma uue märkmiku saabudes käiku lasta. Nimelt selline vahva asi nagu bullet journaling, mis kannab endas nii aja planeerimise, eesmärkide saavutamise kui ka mõnusa motiveerimise funktsiooni. Tegemist on lahti seletatult peamiselt to-do nimekirjade ning eesmärkide kogumiga mingisse ajaperioodi jaotatuna. Olgu selleks siis päev, nädal või sootuks aasta. Taoline lihtne ja puhta stiiliga viis annab süstematiseerimise abil hea ülevaate kogu elust ja sellega seotud ülesannetest ja tegevustest. Eriti sobib see muidugi nendele, kelles kerge kreatiivsuspisik möllab ja kellele pliiatsite-pastakatega erinevate joonekeste ja pildikeste joonistamine-kirjutamine eriti hästi välja tuleb. Kuid proovida võib seda kahtlemata igaüks ja tegemist ei pea olema just mõne suursuguse kunstiteosega. Kuid lisasin siia ka mõned eriti head ning ilusad näited, mida Pinterestist leidsin ja sedapuhku enda inspiratsioonina kasutusse võtan. Ehk sobib taoline planeerimisviis ka mõnele teisele siin!

I happened to stumble upon a fun idea on Pinterest to try out when my journal arrives - bullet journaling. It basically combines time management, achieving goals that are set and a fun way to stay motivated. In princible you just write down your to-do list and aims for a set timeframe. May it be a day, week or a year, however you want to plan it. It is an easy and systemised way to get a good and clean overview of your tasks and acivities. It of course fits the best to people gifted with a small creative bug (well look at all those lines and calligraphy!), but I am sure we all can manage to draw a few boxes and stuff, right? Collected a few pictures from Pinterest to use as an inspiration for myself. Maybe you find a few things here for your own daily planning too! 

You Might Also Like

4 comments

 1. Replies
  1. Eks! Ma millegipärast seostan seda täitmisrõõmu samasugusega nagu see täiskasvanute värvimisraamat ilmselt kaasa toob. :D

   Delete
  2. 1. *oh - loll autocorrect!
   2. Ma otsustasin ka sama lahe olla kui Sina ning kui ma üks hetk jõuan oma jalad tagumiku alt välja võtta, lendan raamatupoodi märkmiku järele. Veetsin pool ööd Pinterestis ja vaatasin märkmikke.
   3. täitmisrõõm on suur ja noh, mahatõmbamisrõõm veel suurem. :D Nii et ma ei jõua ära oodata!
   Issand, kuidas mulle meeldivad sellised asjad!

   Delete
  3. Haha! Mul nii hea meel, et ma pole ainuke, keda sellised "vaevused" tabanud on. Vahel ma mõtlen, et Pinterest on saatanast ja ma kulutan ilmselt pool oma elu seal veetmise peale, kuid samas, ilma vist ei suudaks!

   Ma suure hurraaga tellisin omale selle märkmiku. Täna saabus ja tuli välja, et see mingi minisuuruses. :D Tuleb vist uus endale valida, et ikka korralikult sisse joonistada saaks!
   Saada mulle kunagi enda omast siis pilte kah! :) Lõbusat kritseldamist!

   Delete