London

Sunday, August 07, 2016


London on paik, mida ma olen alati külastada tahtnud, kuid mida ma ei ole iial oma reisinimekirja peale mõeldes ülemäära tähtsustanud. Kuid kuidagimoodi viis üks asi teiseni ja ühtäkki avanes mul imeline võimalus veeta rohkem kui kaks nädalat Ühendkuningriigi pealinnas. Töö ja lõbu käsikäes. 
Ausaltöeldes ei osanud ma sellest linnast midagi eelnevalt eeldada, kuid ometi oli see palju rohkemat, kui oskasin oodata. London on kahtlemata kirjeldamatult ilus linn, olenemata sellest, kuhu seal minna. Ikka ja jälle on üks kaunis hoone teise kõrvale ritta seatud. Minusugusele fanaatikule, kellele meeldib üle kõige mööda tänavaid ekselda ja pea kuklasse aetunda maju vahtida, oli see lihtsalt üks suur paradiis. Tegemist on linnaga, kuhu on põimitud teistmoodi energia, mis ühteaegu nii annab kui võtab. Inimesi täis pikitud tänavad ning mürafoon võivad esmapilgul tunduda ülemäära kurnavad, kuid sellega mingil momendil ära harjudes tärkab see linn ellu, olles samaaegselt nii kummaline kui imeline. Ilmselt on just see üks nendest asjadest, mida võin Londoni kohta välja tuua: see elab. Isegi siis, kui see meeletu elutempo paneb esmapilgul tundma, just nagu oleks langenud lõputusse konkurentsi ning emotsioone täis pikitud keerisesse. Sest sel momendil, mil õhtuhämaruses tuledesse kaetud tänavaid mööda jalutades kõigi nende inimeste jutulaginat kuulates, kes õlleklaasi kõrval mõnes vahvas pubis või lokaalis aega veedavad, muutub kõik, mis esialgu tundus raske õlul kanda, jälle niivõrd kergeks ning elavaks. 

Tõttöelda ei suudaks ma end ette kujutada Londonis elamas. Ja pärast neid töiseid nädalaid olin Varssavisse naasemise üle äraütlemata rõõmus. Kuid see on kahtlemata imeline paik, mida külastada, avastada ja kust kirjeldamatuid hetki terveks eluks koguda.

---

London is a place I have always wanted to go to but never prioritised on my travel list. But somehow one thing led to another and a wonderful opportunity came up to go on a more than two-week long trip to the capital of UK. Work and fun hand in hand. 
Honestly saying, I did not know what to expect from this city, but somehow it was still more than I could imagine. It is for sure incredibly beautiful, no matter where you look at, one beautiful building lined up next to each other. And for a "I love to look at houses" freak like me there is nothing better than that. London has some kind of a different energy entwined into the city life, that somehow gives and takes the energy of your own at the same time. The crowded streets and noise may at first seem exhausting, but once you get used to it all, the city blooms into some sort of a bizarre and amazing life. And I guess that is the one thing I could pinpoint about London and what I liked the most: It lives. Even next to the crazy pace of life that at first makes you feel like you are twirling in a turmoil of endless competition and emotions. Because once you walk through the streets when the city is lit in dim lights and you hear the chatter of people having conversations over a pint of beer, it all just becomes uplifted and easy again. 

London is honestly saying not the city I would like to live in and after all the weeks I spent there, I was more than happy to come back to Warsaw. But it is still an amazing place to visit (with or without friends), to explore and to have the time of your life in.

You Might Also Like

0 comments